Utrzymaj wysokie morale pracowników! 5 propozycji na skuteczny team building.

Nie musisz pamiętać o team buldingu w swojej firmie. Nie każde przedsiębiorstwo, korporacja czy inny zakład pracy musi wywierać jakikolwiek nacisk na skuteczne budowanie zespołu – muszą to robić jedynie podmioty, które chcą dobrze zarabiać i szanują swoich pracowników. Reszta naprawdę nie ma takiego obowiązku. Ten artykuł kierujemy jednak do tej pierwszej grupy i postaramy się podpowiedzieć, jakie formy integracji scalającej zespół są obecnie najpopularniejsze, a co ważniejsze, najskuteczniejsze. Oczywistym jest, że najlepiej zespala się grupę ludzi przez wspólną rozrywkę. O jakiej zabawie warto w tym przypadku pomyśleć? O czym powinniśmy pamiętać? Czego należy unikać przy organizacji integracji zespołu?

Miejsce pierwsze – integracja bierna czyli obcowanie ze sztuką

Bierny team-building polega na tym, że członkowie zespołu wspólnie oglądają na przykład koncert, przedstawienie czy stand-up (mówimy tu oczywiście o formie online, gdzie każdy z członków zespołu jest u siebie w domu). Jeśli performance ma charakter komediowy, zapewni zespołowi kilka chwil dobrej zabawy, o której będą rozmawiać ze sobą jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia

Miejsce drugie – wspólna degustacja

Bardzo modny ostatnio trend popularny zwłaszcza w USA. Pod drzwi kurier dostarcza nam na przykład buteleczki z różnymi rodzajami wina lub whisky, a następnie profesjonalny tester alkoholi pokazuje nam jak je smakować, opowie nieco o historii alkoholi i zachęci do wspólnych przeżyć smakowych przy odrobinie napoju z procentami.

Miejsce trzecie – integracja czynna czyli zróbmy coś razem

Czynny team bulding polega na wspólnym wykonywaniu zadań – najczęściej takich, które są niemożliwe do zrobienia pojedynczo. Na przykład zdalna wersja escape roomu, gdzie naszymi oczami jest pracownik takiego miejsca z kamerą. Ta zabawa jest niezwykle popularna i wymaga nieustannej burzy mózgów w celu rozwiązania wszystkich logicznych łamigłówek.

Miejsce czwarte – gotowanie na ekranie

Ugotujmy coś razem z naszą ekipą współpracowników. Po drugiej stronie łącza, szef kuchni pokaże nam jak przygotować oryginalną i wyszukaną potrawę (produkty kurier dostarczy pracownikom pod drzwi jeszcze przed połączeniem się z szefem kuchni).

Miejsce piąte – eko-warsztaty

Ekologia jest bardzo popularna i zawsze kojarzy się dobrze. Zorganizujmy dzień z warsztatami ekologicznymi – nauczymy naszych pracowników robić eko-torby, lasy w słoikach i poszerzmy wiedzę na temat ochrony środowiska. Dobra zabawa i satysfakcja gwarantowana.

Czego unikać?

Unikajmy samowolki, czyli nie róbmy takich rzeczy samemu. Organizacja dobrego team buildingu to zadanie dla zawodowców i to im powinniśmy zlecać aranżację takiego przedsięwzięcia. Ilość rzeczy, które mogą pójść nie tak jest tak duża, że może nas kosztować to sporo czasu, wyrzeczeń i pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *